Inštalácia v menšej poschodovej novostavbe V Leviciach, obvodová konštrukcia je 50cm Ytong bez zateplenia. Zvolený výkon 5.3kW bude zrejme mierne predimenzovaný a stačila by aj 3.5kW klima, uvidíme po prvej zime.
Systém bude vykurovať rodinný dom, chladiť cez podlahovku a ohrievať TPV. Bojler na TPV zatiaľ nie je osadený kvôly prebiehajúcim prácam na obkladoch v dome. Plánovaný model bojlera je 200l Dražice OKC NTR/HP s veľkým výmenníkom: https://www.dzd.cz/ohrivace-a-zasobniky ... okc-ntr-hp
Za doskovým výmenníkom SWEP je pripojený elektrický dohrev afriso BEH 463, tento bude slúžiť výhradne ako núdzová záloha, keďže výkon klimatizácie bude pre celý RD viac ako dostatočný aj pre extrémne mrazy. Taktiež táto špirála bola použitá na sušenie poteru v čase, kedy ešte nebola pripojená vonkajšia jednotka na doskový výmenník.
Káblový termostat nie je pripojený, namiesto neho bude slúžiť na meranie teploty v interiéri miniatúrny bluetooth teplomer Xiaomi.
Vonkajšia jednotka je osadená na cestné obrubníky a kaučukové konzoly na zem. Nad ňou je na fasáde nainštalovaná klasická splitová klimatizácia, ktorá bude zrejme využívaná minimálne, keďže majiteľ bude využívať aj chladenie cez podlahovku.
[SK] MiniHPC v novostavbe, Gree Fairy 5.3kW - Levice
- Levice-klima
- Príspevky: 15
- Dátum registrácie: Ne, 2. Februára 2025, 22:36